HER NESLİN KAHVECİSİ!

Biz kahve maceramıza Alaçatı'nın şirin sokaklarında; dedelerimizin, babalarımızın dizlerinin dibinde başladık. Onların içtikleri çayları, kahveleri küçük kaşıklarla tattık; tavla mücadelelerini, iskambil oyunlarını izledik.

Masaların arasında komşu çocuklarıyla koştuk, eğlendik. Dostluğu, arkadaşlığı ilk oKomsuKahvek komşularımızdan öğrendik. Kahve sohbetlerini dinledik, komşuda içilen bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı olduğuna tanık olduk.

Zaman ilerledikçe, dedelerimiz yerlerini babalarımıza, onlar da bizlere bıraktı. Sıra bize geldiğinde ise nesilden nesile geçen bu güzel mirası kaybetmemeyi; onu bugün de aranan, sevilen ve bolca bahsedilen bir mekan oKomsuKahvek yaşatmayı amaçlayarak yola çıktık. Yaşadıklarımızı, gördüklerimizi ve en önemlisi de özlediklerimizi bir araya getirerek Komşu Kahve dedik kendimize. Her zaman yanı başınızda olduğumuzu unutmayın diye.

Dedelerimizin, babalarımızın izlerini silmeden; ama günümüz değerlerini de gözardı etmeden yepyeni bir konsept yarattık. Alaçatı'dan İzmir'e, oradan da tüm Türkiye'ye yayıKomsuKahvek büyümeyi, bize miras kalan bu güzel geleneği sizlerle paylaşmayı hedefleyerek yolumuza devam ediyoruz.

© 2016 Komşu Kahve - Created by Keel Billed